Плетиво: децентралізовані застосунки

Ця стаття містить коротке та просте пояснення як працюють децентралізовані застосунки на платформі Плетиво.

Початок

Перш ніж користувач зможе взаємодіяти з децентралізованими застосунками, йому необхідно згенерувати пару криптографічних ключів, які надалі будуть використовуватися для підпису його вхідних даних. Пара криптографічних ключів можуть генеруватися багатьма способами, але оптимальний для більшості — це використання мнемонічної фрази. В такому разі користувачу доведеться зберігати мнемонічну фразу в таємниці, оскільки її розкриття іншим несе під собою надання доступу до його облікового запису, що ймовірно призведе до неприємних наслідків. Варто зазначити, що використання криптографії є цілком безпечним методом, тому що тільки користувач володіє доступом до власних даних, а будь-яка їх компрометація є безглуздою, оскільки кожний може перевірити автентичність завдяки підпису.

Плетіння

Основним елементом для зміни стану даних в системі є — подія, яка складається з двох частин: тіла та заголовка авторизації. Тіло події — це вхідні дані користувача, де міститься вся необхідна інформація для ідентифікації та виконання запита. Натомість заголовок авторизації зберігає криптографічні дані для перевірки автентичності тіла та автора події. Кожна подія є унікальною, та не може бути використана повторно, що унеможливлює застосування вже існуючих в поганих цілях. Для створення нової події, але вже з раніше використаними даними, доведеться посилатися на будь-яку іншу подію яка вже існує в системі. Таким чином виникає граф залежностей, завдяки якому формується правильний порядок подій в системі.

Оскільки події можуть оброблятися самотужки будь-яким виконавцем, то стан даних може відрізнятися залежно від мережі. Мережами називають збірку стандартів та протоколів по якому працює певна кількість шлюзів, де завжди підтримується однаковий стан даних.